Článek

JAK VYPADÁ SPOLUPRÁCE S PROFESIONÁLNÍM MAKLÉŘEM?

By 25.6.2018 4 března, 2021 No Comments

Rozhodování o prodeji bytu a výběru realitního makléře nemusí být nic jednoduchého. A dopadnout může různě. Popíšu vám, jakým způsobem spolupráce může fungovat k oboustranné spokojenosti. Při tak zásadní události, jako je prodej nemovitosti, je totiž důležité spolupracovat se špičkovým specialistou.

Oslovit mě není nic složitého. Stačí využít emailu, mobilního čísla, nebo facebooku. Využít můžete také některé ze služeb, které nabízím online, jako je například odhad prodejní ceny. Společně se potom domluvíme na dalším postupu.

Naše setkání by se mělo ideálně odehrát v bytě nebo domě, který se chystáte prodat. Pokud nemovitost uvidím, společně ji projdeme a pobavíme se o jejím stavu, probereme uskutečněné opravy a zaměříme se i na okolí a další věci, které jsou pro kupující důležité. Probereme také to, jaká je vaše představa o prodeji a vašich dalších přáních.

Na základě informací, které mi sdělíte, potom určím prodejní cenu a také postup prodeje. Přitom je pro mě vždy důležité, abyste byli spokojení vy – moji klienti a strategii volím s přihlédnutím ke všem aspektům.

V ideálním případě se prodává byt, ve kterém nikdo nebydlí, ale určitě to není nutnost. Před prodejem je ale důležité věnovat se disciplíně, která se nazývá home staging. Byt spolu s designéry upravíme tak, aby byl pro potenciální zájemce co nejzajímavější. Ve většině případů to znamená vymalovat, natřít dveře, zbavit byt osobních předmětů, jako jsou fotografie a další věci. Někdy byt dočasně vybavím nábytkem, díky kterému vyniknou prostory nemovitosti.

Když je hotovo, přichází na řadu fotografování a někdy také video prohlídka. V této oblasti využívám služeb profesionálů, kteří mají s fotografováním a natáčením zkušenosti. Vynikající fotografie a video totiž přivedou ty správné zájemce.

Práci věnuji i přípravě půdorysu a kvalitního textu. Inzerát nejprve schválíte a potom ho zveřejním na nejvýznamnějších serverech. Můžete si být jistí, že inzerát nezapadne, ale bude svítit na čelních pozicích.

Potom se začnou ozývat zájemci. Pokud je byt prázdný, je ideální, když mi půjčíte klíče, abychom nemuseli vždy složitě hledat termín, kdy bude mít volno zájemce i vy. Pokud v bytě někdo bydlí, vždy se snažím domlouvat více schůzek najednou. To jednak kvůli tomu, abych vás zbytečně neblokoval, a i kvůli určitému marketingovému významu. Pokud si zájemci budou podávat dveře, tak je vidět, že je o byt či dům zájem a to může znamenat rychlejší prodej a někdy i zvýšení ceny.

Po celou dobu prodeje vás budu pravidelně informovat o tom, jak se vyvíjí reakce zájemců a díky tomu můžeme pružně reagovat.

Ve chvílí, kdy najdeme vážného zájemce, prověřím, jaké má možnosti financování, zdali má předschválenou hypotéku, nebo zdali chce platit hotově. Díky tomu získáte jistotu, že prodej proběhne hladce a rychle. Postarám se také o veškerou dokumentaci, schválenou a připravenou našimi právníky. Zajistím také úschovu kupní ceny a podání návrhu na vklad vlastnického práva do katastru.

Doufám, že jsem vám osvětlil, jak může spolupráce s makléřem probíhat. Můžete si přečíst také reference mých klientů.